Ağrı Sohbet Chat

ağrı sohbet
20 Mayıs 2021Sohbet Odalarıadmin

Ağrı Sohbet Chat

Meşhur Ağrı dağının adını alan Ağrı ilimizin güzel insanları ağrı sohbet odalarına bağlanarak hemşerileri ile güzel vakitler geçirmek için muhabbet yapmaktadır.

Ağrı chat odalarına girip seviyeli sohbet yaparak güzel vaktinizi geçirebileceğiniz bir ortam bulunmaktadır.

gelin MiSSohbet odaların da hep beraber sohbet edelim…

Eski ismi Karaköse olan Ağrı ili, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehir ve Ağrı ilinin merkez ilçesidir. Aynı zamanda tarihte birden fazla isim değişikliği yaşamıştır. Ararat, Karakilise, Karaköse ve son olarak Ağrı Dağı’ndan esinlenilerek Ağrı ismi verilmiştir.

Ağrı Ovası’nın kuzeyinde kurulmuştur. Çok soğuk bir iklimi olup ormanlık alanı azdır. Halkın büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. 15 Nisan “İşgalden Kurtuluş Günü” olarak kutlanır.

Ağrı Osmanlı dönemindeki tarihi:
bölgedeki şehirleşme 1860 yılında Pakrevand (Üçkilise) piskoposu Hovhannes önderliğindeki Bitlisli Ermeni ticaret gruplarının Karakilisa (Kara Kilise) adını verilerek başlamıştır. Bir mülkte 10-15 dükkan kurularak başlatılan şehirleşme sonrası Milli Mücadele’nin ardından kent adı “Karaköse” adıyla değiştirilmiştir. 1946 yılında ise adı Ağrı yapılmıştır.

2019’a göre Ağrı’nın Nüfusu:
2019 yılı ADNKS’ye göre merkez ilçenin nüfusu; şehir merkezinde 118.928, bağlı köylerde 32.155 olmak üzere toplam 151.083 kişiden oluşmaktadır. Şehrin yıllara göre nüfus değişimi aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Sohbet GirişiSon Yorumlar

Son Yazılar
kaliteli sohbet
Kaliteli Sohbet21 Eylül 2021
bolu sohbet
Bolu Sohbet21 Eylül 2021
sohbet kanallari
Sohbet Kanalları14 Eylül 2021
bitlis chat
Bitlis Chat13 Eylül 2021
bingöl sohbet
Bingöl Sohbet12 Eylül 2021

Bizi Takip Edin

Sitemizde yayınlanan meteryallerden veya bildirimlerden
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.

Bağlantılar: sohbet chat
%d blogcu bunu beğendi: